TisknoutTisknout

Mustang i v Quelle

Gruntovní změnou prošel pařez ve chvíli, kdy počet vyrobených kusů dosáhl stotisícové hranice. Bylo to na počátku dvaašedesátého roku. Motocykl dostal dvousedadlo a nový silnější motor. Kapotáž s podlážkami místo stupaček posunula stroj blíže skútru, zvětšila se nádrž na benzín. Malá padesátka proti starším bratrům výrazně ztichla. 

"Sehnat v těch letech dvousedadlového pincka bylo skoro vyloučené," vzpomíná Jiří Zralý z Otrokovic. "Hodně šel na vývoz do zemí bývalého socialistického bloku, do Jugoslávie, tehdejšího západního Německa a dokonce do Spojených států. Malý motocykl stál v té době jako černobílý televizor. Na pionýru jsem jezdil do práce, na ryby, na rande, ale také na výlety a dovolenou."

Po pěti letech dostal malý motocykl znovu vylepšený motor. Ve sportovní verzi měl široká řídítka s hrazdičkou a rychlopalem. 

Když malá jawa slavila čtvrtstoletí, její další modernizace byla nutná jako sůl. Vývoj padesátek za ty roky udělal veliký pokrok u všech renomovaných značek. 

"Také v Povážských strojírnách vzniklo několik pozoruhodných prototypů padesátek s výkony kolem šesti koní, s velmi moderními podvozky a nadčasovým designem," doplňuje Jan Čejchan, motoristický fanda a nadšenec motocyklů Jawa. "Bohužel, na sériovou výrobu resort automobilového průmyslu v Československu nenašel pro motocykly peníze. Slováci dostali jen na modernizaci podvozku. Vznikl model Jawa 50 - 23 Mustang. Motor byl zastavěný do sportovně laděného šasi, kterému dominovala plochá desetilitrová palivová nádrž. Motocykl byl nějaký čas velmi úspěšný nejen na našem trhu, ale i v Polsku a obchodním řetězci Quelle."

ZPĚT